Detské TV stanice v ponuke NUO

Detské TV stanice v ponuke NUO

Vianoce sa nezadržateľne blížia. Deti sa tešia na darčeky a Vianočné prázdniny, ktoré potrvajú až do Zjavenia pána (Troch kráľov). Aby boli pre nich sviatky čo najkrajšie, pripravili sme pre vás prehľad detských TV staníc v ponuke NUO digitálnej televízie.

Detské TV stanice v ponuke NUO TV ponúkajú rôznorodý obsah. Okrem veľmi obľúbených rozprávok (Labková patrola, Máša a medveď, Požiarnik Sam...) si deti môžu pozrieť aj tradičnú československú tvorbu (Bob a Bobek, Pat a Mat, Mach a Šebestová...).

Teší nás, že sa do vysielania dostáva čoraz viac relácií, ktorých cieľom je okrem zábavy aj vzdelávanie. Vystupujú v nich najznámejší slovenskí interpreti, ktorí zábavnou formou budujú predstavivosť, zvedavosť, predvídavosť a logické myslenie detí.

 

JOJKO

 

Slovenská detská televízia JOJKO (zo skupiny JOJ Group) prináša deťom širokú ponuku obsahu od slovenských aj zahraničných tvorcov. Postavy z Labkovej patroly, Požiarnika Sama, Mášu a medveďa určite nemusíme nikomu predstavovať. Svoj priestor si našli aj tradičné československé rozprávky Pat a Mat, Bob a Bobek, Mach a Šebestová.

V programe televízie JOJKO nájdete aj množstvo vzdelávacích relácií, z ktorých vyberáme napríklad Zabi nudu!, Fidlivareška, Kúzlovanie, Malí Fidlikanti alebo Rapotáčik. 

 

Viac informácií a televízii JOJKO nájdete na jojko.joj.sk.

 

TV RiK

 

Vo vysielaní slovenskej detskej televízie TV RiK (zo skupiny JOJ Group) nájdete desiatky rozprávok z celého sveta. Medzi najznámejšie patria Teletubbies, Máša a medveď, Šmolkovia, Rev a motoroví miláčikovia, Ruby a dúhy alebo Chuggington.

O vzdelávanie detí sa v TV RiK starajú relácie Flopy, Mici a mňau škôlka, Učíme sa s Rikom a Telka Strýka Baltazára.

 

Viac informácií o TV RiK nájdete na www.tvrik.sk.

 

Turbo TV

 

Turbo TV je najnovšou slovenskou detskou televíziou v ponuke NUO TV. Jej program sa skladá takmer výlučne z vlastnej tvorby, v ktorej vystupujú najznámejší interpreti – Miro Jaroš, Spievankovo, Tárajko a Polepetka, Paci Pac, Dúhalka, Smejko a Tanculienka a Fíha Tralala. 

Z bohatého vzdelávacieho obsahu Turbo TV spomenieme napríklad relácie Angličanina, Kúzelná fyzika s medvedíkom, Profesor Skúmavka – Chémia hrou, Detské televízne noviny, Ako podať prvú pomoc a Čistenie zúbkov. 

 

Viac informácií o Turbo TV nájdete na www.turbotv.sk.

 

MINIMAX

 

Detská televízia MINIMAX je dostupná v 11 európskych krajinách v 5 jazykových verziách (na Slovensku je dostupná česká verzia). V programe nájdete známe zahraničné rozprávky, napríklad Lokomotíva Tomáš, Mimi šéf, Polly Pocket, Barbie, Kung Fu Panda alebo animovanú adaptáciu filmovej série Rýchlo a zbesilo. Zaujať môžu aj rozprávky o Asterixovi zo 70. rokov.

 

JimJam

 

Detská televízia JimJam je sesterskou stanicou MINIMAX-u a vysiela vo viacerých krajinách Európy, Ameriky, Oceánie a Afriky. Na Slovensku je dostupné vysielanie v češtine. Program JimJam je tvorený známymi rozprávkami z USA a Veľkej Británie, napríklad Chuggington, Lokomotíva Tomáš, Mumfie alebo Pettson a Fiškus.

 

Nick, Nicktoons a Nick Jr.

 

Tieto tri sesterské TV stanice sú na Slovensku dostupné v českom jazyku. Ich program tvorí prevažne vlastná tvorba a líšia sa vekom detí, pre ktoré je vysielanie určené.

Nick Jr. – školka v televízii pre deti vo veku od 2 do 5 rokov. Vo vysielaní sa objavujú napríklad hrdinovia z Labkovej patroly, Baby Shark a Prasiatko Peppa.

Nick (alebo Nickelodeon)  - pre deti od 5 do 14 rokov. Medzi najznámejšie rozprávky patrí Alvin a Chipmunkovia, Spongebob v nohaviciach alebo Hlasiťákovi.

Nicktoons vypĺňa priestor medzi Nick a Nick Jr. a vysiela známe rozprávky, ktoré si rodičia radi pozrú so svojimi deťmi. Tešiť sa môžete napríklad na Tučniakov z Madagaskaru, Ninja korytnačky, Kung Fu Pandu, Avatar: Legenda o Aangovi alebo Transformers.

 

Cartoon Network

 

Cartoon Network  od Warner Bros. Discovery celosvetovo patrí medzi najznámejšie detské TV stanice (vysiela už od roku 1992). Program Cartoon Network je určený pre deti od 6 do 14 rokov a obsahuje rozprávky Mladí Titáni do toho!, Totálna Dramarama, Bakugan, Graig od potoka, Scooby Doo a hádaj kto?.

 

Disney Channel

 

Produkciu spoločnosti Disney určite nemusíme nikomu predstavovať. Na Disney Channel nájdete každý deň známe rozprávky, ktoré pozná každé dieťa. Spomenúť môžeme napríklad PJ Masks, Tajomstvá Evermooru, Hotel Transylvánia, Ghostforce, U Ravena doma, Phineas a Ferb alebo Greenovci vo veľkomeste.

 

ducktv

 

Vysielanie ducktv je určené pre tých najmenších. Rozprávky ducktv neobsahujú hovorené slovo a hlavnú úlohu v nich zohrávajú farby a melódie.

 

Detské televízie v cudzích jazykoch

 

V ponuke NUO digitálnej televízie nájdete aj detské televízie, ktoré nevysielajú v slovenskom alebo českom jazyku. TV stanice BabyTV a Boomerang sú v anglickom jazyku a KiKA v nemeckom jazyku.

 

30-dňový archív a nahrávanie relácií

 

Vďaka 30-dňovému NUO archívu sa deti môžu kedykoľvek vrátiť ku svojim obľúbeným rozprávkam. V prípade, že si chcete obľúbený obsah uložiť na dlhšie obdobie, použite funkciu nahrávania (červené tlačidlo na diaľkovom ovládači). Nahrávanie umožní, aby ste si rozprávky na 50 dní uložili do svojho vlastného archívu.

Ešte nemáte NUO digitálnu televíziu?

Kontaktujte nás na tel. č. alebo nám napíšte správu a my sa vám ozveme.

*Odoslaním kontaktného formulára súhlasíte so spracovaním osobných údajov

Hľadáte stabilného poskytovateľa internetu alebo televízie?

Overte si dostupnosť našich služieb na vašej adrese.

Jarná akcia

Balík/internet ZDARMA na 3 mesiace
bluet

Kontaktný formulár

Potrebujete viac informácií? Napíšte nám.

*Odoslaním kontaktného formulára súhlasíte so spracovaním osobných údajov

Na zadanej adrese poskytuje služby poskytovateľ